Drainage tunnel 150L
Mūsdienīgs multifunkcionāls infiltrācijas tunelis ir piemērots risinājums gan lietus ūdens, gan attīrīto notekūdeņu infiltrācijai gruntī.
Infiltrācijas tuneļi paredzēti izmantošanai privātmāju, lauku sētu un vasarnīcu lietus ūdens vai notekūdeņu novadīšanai. Tuneļa vāki nav iekļauti komplektā.
Tehniskie dati:
Viena tuneļa tilpums: 150L
Slodze: 3.5 tonnas
Augstums: 360 mm
Platums: 50 mm
Garums: 1200 mm
Pieslēguma diametrs: 110/160 mm
Ventilācijas pieslēgums: 110 mm
Svars: 5 kg
Katrs modulis aizstāj pēc tilpuma 18m 110 diametra drenāžas caurules. Izmantojot infiltrācijas tuneli, ietaupīsiet naudu par oļu iegādi un rakšanas darbiem. Infiltrācijas tunelis ir izdevīgs un efektīvs risinājums attīrīto notekūdeņu infiltrācijai gruntī.
Notekūdeņu novadīšana:
septiskā tvertne, betona grodi - 3 tuneļi vienam lietotājam;
bioloģiskā attīrīšanas iekārta - 2 tuneļi vienam lietotājam.
Lietus ūdens novadīšana:
1 infiltrācijas tunelis uz katriem 10 m2 jumta virsmas vai laukuma, no kura tiek savākts ūdens.
Infiltrācijas tuneļa moduļi, tiek uzstādīti vai nu vienā rindā, vai arī vairākās līnijās. Tos viegli pielāgot konkrētajiem apstākļiem un vēlamajam tilpumam. Infiltrācijas tuneļu ierīkošanai nav jāalgo profesionāļu komanda. Pateicoties tuneļu vienkāršajai konstrukcijas un nelielam svaram, moduļu savienošana savā starpā ir ērta un klients to var veikt pats saviem spēkiem. Infiltrācijas tuneļa modulis sver tikai 5 kg, tādēļ to ir viegli transportēt un uzstādīšanai nav nepieciešami speciālie instrumenti. Tas nozīmē, ka rakšanas darbu apjoms samazinās, un nav nepieciešama speciāla tehnika transportēšanai, uzstādīšanai.
Tuneļu ražošanas tehnoloģija ļauj ,pie pareizas ierakšanas un uzstādīšanas, izturēt līdz 3.5 tonnu lielu svaru. Tuneļus var uzstādīt arī zem braucamās daļas tieši pie mājas.
Infiltrācijas tuneļa moduļus ir vienkārši savstarpēji savienot (rindā) un galus noslēgt ar vākiem.
Infiltrācijas tuneļus izvieto iepriekš izraktā 50 cm platā bedrē, kurā ir 10 – 20 cm bieza, skalotu oļu vai granīta kārta, ar kritumu no 0,5% līdz 1%.
Būtiski, ievērot sekojošo: kaļķakmens un dolomīta šķembas izmantot nedrīkst, jo tās saķep.
Jāatceras, ka tuneļi jāievieto ar atvērto daļu uz leju, lai notekūdeņi no tiem tecētu ārā. Jāņem vēra tas, ka augsnē un oļos notiek aerobi attīrīšanās procesi, kuru veidošanos ietekmē skābekļa klātbūtne. Svarīgi ir izveidot ventilācijas sistēmu infiltrācijas laukam caur noslēdzošo aku ar perforēto vāku vai virs zemes virskārtas izvadīt ventilācijas cauruli, caur kuru tiks nodrošināta gaisa pieplūde infiltrācijas laukam.